DÜNYA İÇİN TÜRKİYE'DE ÜRETİYORUZ..Endüstriyel Temizlik Nedir?

tarihinde Cleanvac Makina tarafından gönderildi

endustriyel temizlik

Endüstriyel Temizlik

Endüstriyel temizlik hizmetleri günümüz yaşam koşulları için olmazsa olmaz bir hal almıştır. Üretimin ve toplumun olduğu her alanda bir gereksinime dönüşen temizliğin uygun koşullarda yapılması elzemdir. Özellikle toplumsal alanlarda bu durum sağlık koşullarını da ön plana çıkartır. Ancak sadece insan kaynaklı değil üretim baz alındığında da endüstriyel temizlik hizmeti önemli bir noktayı temsil eder.

 

endustriyel temizlik

Bir fabrikanın ya da bir hastanenin temizlenmesi aynı çatı altında değerlendirilebilir. Buna uygun olarak farklı ölçekte ve nitelikte ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Kimyasal temizleyiciler sayesinde insan sağlığını riske atmayacak düzeyde bir hijyenin sağlanması mümkün olmaktadır. Bunu en kolay ve en etkin biçimde sunan endüstriyel temizlik makineleri içinse sektörün lideri olarak Cleanvac, Vetta ve Surena markaları tercih edilebilir.

 

 

 

Endüstriyel Temizlik Nedir?

Endüstriyel temizlik nedir sorusunun cevabını öncelikle hangi alanlarda uygulanabileceğini cevaplayarak vermek istiyoruz. Keza sıradan bir temizlik ile arasındaki farkın bariz biçimde ortaya çıkmasını sağlamak böyle mümkün olacaktır.

 • Hastane ve sağlık kuruluşları
 • Dershane ve eğitim kurumları
 • Kamu binaları
 • Dini kurumlar ve cami gibi toplumsal alanlar
 • Özel şirketler ve ofisler
 • İnşaat
 • Sanayi
 • Tarım
 • Otomotiv
 • Otel ve diğer turistik faaliyet gösteren tesisler
 • Lojistik şirketleri ve depolama ile antrepo tesisleri
 • Perakende satış yapılan mağazalar

 

Yukarıda sanayi tipi temizlik makineleri ile temizliği kolaylıkla yapılabilen sektörlerin büyük bir çoğunluğu yer almaktadır. Büyük alanlara yayılan, toplumu veya üretimi kapsayan ve temizliğinin profesyonel şekilde yapılması gereken tüm alanlarda endüstriyel temizlikten söz edilebilir.

 

Elbette ki burada ihtiyaçlara uygun bir alternatif bulmak önem taşıyor. Özellikle uygun makineler ile uygun sanayi tipi temizlik ürünleri bir araya geldiğinde en iyi sonucu verebiliyor. Tercih edeceğiniz ekipmanların bu bağlamda ihtiyacınıza yönelik olduğundan emin olmanız gerekiyor.

 

Türkiye’nin dört bir yanında faaliyette bulunan kuruluşların bu hizmeti sunduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca firmalar ve kuruluşlar için kendi makinesiyle temizlik yapma imkânı doğabiliyor. Bunun hem maliyet açısından hem de işin takibi yönünden çok önemli bir kıstas olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

 

Endüstriyel Temizlik Malzemeleri

Endüstriyel ürünler ile temizliğin en iyi şekilde yapılabilmesi tabi ki önemlidir. Ancak bunun yanı sıra uygun şartlar kadar maliyet ve zamandan tasarruf edilmesi gerekiyor. Tesisin veya alanın büyüklüğüne bağlı olarak daha güçlü makineler temin edebilirsiniz. Yine ihtiyacınızla doğru orantılı olarak farklı temizlik malzemeleri seçerek en doğru adımı atmanız mümkün olabilir.

 

Günümüzde endüstriyel temizlik makineleri üretimi yapan firmaların tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek potansiyele sahip olması gerekmektedir. Şu an için Cleanvac makineleri arasında aşağıdaki alternatiflerden faydalanabilirsiniz.

 • Halı Yıkama Makineleri
 • Yol Süpürme Makineleri
 • Elektrikli Taşıma Araçları
 • Zemin Temizleme Araçları
 • Islak ve Kuru Süpürgeler
 • Merkezi Temizlik Sistemleri

 

Toplum tarafından düzenli olarak kullanılan cami, alışveriş merkezi, mağaza ve ofis gibi alanlarda hem süpürme hem de yıkama işlemleri için otomatik makineler tercih edebilirsiniz. Üretim bandı için yaşanan atık sıkıntısından dolayı randıman düşüşleri yaşamanıza gerek yok. Doğrudan sanayi tipi temizlik makinesi ile üretim yüzdenizi üst noktalara çıkarabilirsiniz.

 

Endüstriyel Temizlik Firmaları

Endüstriyel temizlik ürünleri için hem makine hem de ekipman yönünden zengin bir içerik sunulması gerekmektedir. Özellikle düzenli olarak yapılacak olan bu temizliğin sürdürülebilirliğinin sağlanması şarttır. Bunu profesyonel anlamda temizlik firmaları üstlenebilir. Ancak maliyet açısından düşünüldüğü zaman birçok firma veya kuruluş kendi temizlik makinesi ile bu işlemi yapmayı tercih ediyor.

 

Otomatik süpürge ve temizlik makineleri sayesinde de zamandan ve maliyetten kısarak tasarruf etmek mümkün oluyor. Kolayca kullanabileceğiniz ve her seferinde çok daha iyi sonuçlar alacağınız makineleri internet sitesinden de inceleyebilirsiniz. Burada belirtildiği üzere elektrikli veya diğer güç kaynaklarıyla beslenen, süpürme ya da silme gibi farklı işlemlerle bezenmiş yeni endüstriyel temizlik ürünleri ile karşılaşmanız mümkün.

 

Hemen hemen gittiğiniz her camide gördüğünüz endüstriyel temizlik robotu için hemen Cleanvac modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Sektörün en çok tercih edilen makinelerini müşterilerine sunan bir firmayla karşılaşacaksınız. Ürün tedarik zinciri, temizlik malzemeleri, otomatik makineler ve sağladığı destek ile tüm endüstriyel temizlik ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir firma olduğundan emin olabilirsiniz.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın