DÜNYA İÇİN TÜRKİYE'DE ÜRETİYORUZ..Islak Kuru Süpürge

tarihinde Cleanvac Makine tarafından gönderildi

cleanvac wd 803Evlerde kuşkusuz en önemli yardımcılardan biri elektrik süpürgeleridir. Ev içi hijyeninin korunması, bütün alanların iyice temizlenebilmesi ve maksimum anlamda bir temizlik olması için elektrik süpürgesi şarttır. Elektrik süpürgesi alınırken elbette ki belli başlı bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bunların başında da süpürge tipini ve modelini seçmek gelir. Seçilen modeller doğrultusunda temizleme performansı da aynı oranda artmaktadır. Elektrik süpürgesinde enerji seviyesi dikkat edilmesi gereken bir başka detaydır. Emiş gücü en önemli noktasıdır.

Islak Kuru Süpürge Ne Demek

Günümüzde elektrik süpürge modelleri arasında hem kuru hem sıvı emme özelliği açısından deyim yerindeyse ikisi bir arada özelliği olan süpürgeler Islak Kuru süpürgelerdir. Islak kuru süpürge ne demek? Temizleme esnasında hem kuru hem ıslak alanı bir arada temizleyebilme gücüne sahip olan süpürge demektir. Bu süpürgelerin bazı modellerinde kuru emme özelliğinin kullanımı esnasında kâğıt filtre kullanılır, sıvı kullanımı öncesi bu filtre çıkarılır. Bazılarında ise bu filtre hiç yoktur, toz doğrudan suya çekilir. Cleanvac olarak tavsiyemizdir;  sağlık açısından en çok tercih edilenleridir. 

Ev temizliği yapılırken kuşkusuz en önemli husus harcanan zamandır. Özellikle çalışan bayanlar için bu detay çok ama çok önemlidir. Aslında zaman faktörü sadece ev temizliğinde değil bir işyerinde de aynı detaylar önemlidir. Ev ya da işyeri her neresi olursa olsun ıslak ya da kuru zeminlerde farklı aletler kullanılmak zorunluluğu vardır. Bu da hem zaman hem de ekonomik açıdan iki ayrı makine demektir. Oysa günümüzde hem kuru ve hem ıslak yüzeylerin aynı makine ile temizlenmesi günümüz teknolojisinde minnetle bakılmasına bir numaralı etkendir. Temizliği yapan kişi için bu durum büyük bir kolaylık ve beraberinde etrafındakilere ve kendine zaman ayırabilecek imkânı kazandırdığı için ev işi zulüm adı altında olmayacaktır.

Islak Kuru Süpürge Nasıl Kullanılır

Islak kuru elektrik süpürgelerinde fanlı motor sistemi hâkimdir. Islak kuru süpürge nasıl kullanılır? sorusunun cevabına gelince; kuru temizleme esnasında emilen toz; fırça ve hortum sayesinde emiş bölümüne ulaşır. Ve kâğıt filtrede birikir. Su emme yapılacağı zaman da kâğıt filtre çıkarılır ve doğrudan alt gövdeye ulaşım sağlanır. Nemli havada bulunan su partikülleri de makinede sıvının dolması ile birlikte yükselir.

Islak kuru süpürge model itibariyle kâğıt filtresiz de kullanılabilir. Bu durumlarda toz çekilir ve doğrudan su haznesindeki su kullanılır. Halı ya da zeminlerdeki tozlar, kirler, kumlar vb. döküntüler toplanır. Ev içindeki kir ve toz doğrudan su banyosuna gönderilir. Islanan toz doğal olarak ortamda tekrar uçuşmayacağından gerçek hijyenlik açısından iyi bir temizlik olacaktır. Üstelik bu temizlik sonrasında da toz söz konusu olmadığından temizlik aşaması hızlı ve kolay bir şekilde sona erecektir.

Islak Kuru Süpürgelerin Avantajları Nelerdir

Temizlik esnasında toz ve kirlerin bir yerden başka yere savrulması gibi bir risk barındırmaz. Toplanan kirler doğrudan hazneye gider. Modelden modele değişik özellikleri olanlarda çakıl, kum, sulu talaş gibi materyalleri de aldığı en büyük avantajdır. Güçlü çekme özellikleri vardır. Hijyenliği açısından insan sağlığı konusunda büyük avantajdır. Özellikle astım hastaları için son derece önerilendir. Görülmeyen toz parçacıkları kuşkusuz birçok hastalık için başlangıç olabilmektedir. Bu başlangıçların giderilmesinde büyük avantajdır. Derinlemesine temizlik denildiğinde öncüdür. Halılar, mermerler, parkeler, seramik yüzeylerde kullanma özelliği mevcuttur. Fabrikalarda, okullarda, oto kuaförlerinde, camilerde ve benzeri yerlerde ıslak kuru süpürge kullanımı idealdir. Dolayısıyla ıslak kuru süpürgelerin avantajları nelerdir denildiğinde saymakla bitmeyecektir.

Islak kuru süpürge içinde ıslak ve kuru zeminler için uygun motorlar kullanılır. Çünkü suyun motora gitmesi durumunda eğer kuru tip motor söz konusu olursa motor yanması yaşanacaktır. Bu duruma istinaden uygun motorlar ve çift fan vardır. Islak-kuru elektrik süpürgesi modelleri, motor güçlerine ve kapasitelerine göre farklılık gösterir. Alım esnasında ihtiyaca göre güç ve ebatlarda seçimler yapılır. Her ne modelde olursa olsun  Islak- kuru süpürge sıvı ve katı alımlarının toplanmasında profesyonel bir elektrik süpürgesidir.

Islak Kuru Süpürge Fiyatları

Islak kuru elektrik süpürgeleri modelleri, motor güçleri ve kazan kapasitelerine göre fiyatlandırılır ve farklılık gösterir. Islak kuru süpürge fiyatları belli bir çerçeve içerisindedir. İhtiyaca göre seçilen bu süpürgelerde asıl amaç her zaman hem ıslak hem kuru zeminde hijyenlik sağlamak olduğundan bu profesyonelliği yaşayabilmektir. Bu süpürgelerde kullanılacak yere göre seri ve modelleri mevcuttur. Özellikle sanayi tipi seçeneklerinde paslanmaz çelik gövde olması, yüksek güce sahip olması, vakum özelliği ile uzun yıllar kusursuz temizlikte bir numaralı yardımcı olması atlanılamayacak detaylarıdır.

Cleanvac ıslak kuru süpürgelerinde en ince tozların bile alınması sağlanarak yaşam alanlarınızda hijyenik koşullar sağlanır ve evinize mutluluk ve sağlık getirir.

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın