DÜNYA İÇİN TÜRKİYE'DE ÜRETİYORUZ..Köpük Tankı

tarihinde Cleanvac Makina tarafından gönderildi

köpük tankı 100 lt

 

Köpük Tankı 100 LT

Köpük tankları farklı boyutlardadır. İstediğiniz boyutta ürünü alabilirsiniz. Kullandığınız alanın genişliğine göre bu tanklardan istediğinizi tercih edebilmektesiniz. Firmamızda satılmakta olan köpük tankı 100 LT boyutu oldukça büyük olup birçok aracın tıkanmasına olanak sağlamaktadır. Yoğunluğa bağlı olarak değişen tükenme süresi çok uzun olan deponun günlerce köpük eklemesi yapılmadan çalışması mümkündür. Köpük makinasına yapılan bağlantı ile çalışan sisteme düzenli olarak bakım yapılması şarttır. Bunun yanında firmamızda satılan ürünlerde ki sağlamlık ve dayanıklılık ile daha uzun aralıklarla bakım ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

 

Köpük Tankı 60 LT

Büyük boyutunun yanı sıra daha düşük boyutlu olan 60 LT depo birçok kişi ve kurum tarafından tercih edilmektedir. Küçük olması sayesinde dar alanlara sığabilmesi sebebi kolaylık sağlamaktadır. Depoların düzenli olarak yapılması gereken bakımları aksatılmamalı ve çok uzun ya da çok dar aralıklarla olmamak şartı ile yapılmalıdır. Köpük tankı 60 LT ürünü birçok kurumda kullanılmakta olup birçok yararı bulunmaktadır. Özellikle oto yıkama firmalarının oldukça fazla sayıda kullandığı bu ürün köpüklerin muhafaza edildiği ve sürekli olarak köpük yapılmasını engelleyen bir durumdur. Bu sayede işlemler hızlanmakta ve işletmeden daha çok kazanç elde edilmektedir. Aksi halde hız düşecek ve kazanç azalacaktır.

 

Köpük Tankları Nasıl Doldurulmalı?

Köpük tanklarının üzerlerinde bulunan sayaçlarda depodaki son durum gösterilmektedir. Bu aşamadan sonra depodaki köpüğün bitmesi sonucu köpük yapılarak en kuru şekilde depoya aktarılmalıdır. Depoya köpük aktarımı sırsında dikkatli olunmalıdır. Öncelikle insan sağlığı daha sonra depo sağlığı için köpüklerin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Düzenli olarak depo filtresi kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Aksi halde depodan çıkışta meydana gelen tıkanmalar köpük makinenizi arızalanmasına sebep olabilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için deponun filtresi her birimde kontrol edilmeli, aktarılan köpükler temiz olmalıdır.

 

Köpük Tanklarının Kullanılmasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Özellikle deponun çıkış filtresi kontrol edilmelidir. Yemi eklenen köpükler kontrolü ve belirli aralıklarla eklenmelidir depo hacminden fazla köpük yüklemesi yapılmamalıdır. Aksi halde depoda sıkışmalar sebep olabilmekte bu durumda patlamalara yol açmaktadır. Günümüzde bu durum çok nadiren oluşsa da oldukça önemli bir durumdur. Köpük tankı özellikle araç yıkama bölgelerinde oldukça önemli olup işlerin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan unsurlardır. Günümüzde birçok firmanın kullandığı bu tanklara depolanan köpükler ile dakikalar içinde araçlar yıkanmakta bu durum yoğun çalışan işletmelerde işlerin hızlanmasına olanak sağlamaktadır.

 

Köpük Tanklarının Önemi

Köpük tanklarının en önemli yararı işlemlerin hızlanmasını sağlamasıdır. Özellikle oto yıkama ve jetonlu köpük makinelerin vazgeçilmez ürünü olan bu tanklar farklı boyutlarda ve özellikleri satışına imkân tanınmaktadır. Firmamızda ürünün satışı yapılmakta olup kullanılan tüm malzemeler son derece kaliteli bir üründür. Geniş ürün yelpazemiz sayesinde işletmenize en uygun depoyu sorunsuz bir şekilde satın almanız mümkündür. Firmamızdan alacağınız tüm ürünler son derece güvenilir olup ürünlerin sorunsuz bir şekilde kullanımı mümkündür. Bu tankların en temel kullanım amacı ise yoğun bir şekilde çalışan oto yıkama firmalarının köpük yapmakla uğraşmak yerine depolanan bu köpükleri kullanmayı hedeflemesidir.

 

Köpük Tankları Neden Kontrol Edilmeli?

Köpük tankları özellikle delinme ve tıkanma gibi sorunların oluşmaması için kontrol edilmelidir. Köpüğün içerisinde bulunan herhangi büyük parçalar depo çıkışını tıkayabilmekte ve bu durum sorun ortaya çıkarmaktadır. Özellikle kalitesiz malzemeden üretilen tanklarda delinme riski ortaya çıkmaktadır. Cleanvac firmamızda kaliteli ürünler mevcut olup bu tankları en iyi halde almanız mümkündür. Sizlerde oto yıkama firmamız ya da jetonlu köpük makineleriniz için istediğiniz boyutlarda tankı sorunsuz bir şekilde firmamızdan satın alabilirsiniz.

 

0 yorum

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın